W grudniu 2017r. inżynierowie serwisu energoelektroniki naszej firmy uruchomili kolejny Soft-Start z serii HRVS-DN. Tym razem dla Grupy Azoty Zakładów Chemicznych „Police” SA.

Soft-Start umożliwia łagodny rozruch wentylatora w instalacji odsiarczania spalin, napędzanego silnikiem średniego napięcia o mocy 750kW.

Soft-Start podobnie jak pozostałe urządzenia z rodziny HRVS-DN charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania i pełną separacją galwaniczną między obwodami mocy zasilanymi napięciem 6kV i sterowniczą sekcją niskiego napięcia zrealizowaną przy użyciu światłowodów.

Urządzenie jest wyposażone w przyjazny dla obsługi panel wyświetlający komunikaty w języku polskim. Oprócz podstawowego zestawu zabezpieczeń silnika realizowanych przez logikę soft-startu, urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy moduł zabezpieczeń umożliwiający podłączenie termistorów silnika, oraz swobodny dobór charakterystyk pracy urządzenia.

Na wypadek awarii tyrystorów Soft-Start daje możliwość bezpośredniego uruchomienia silnika z całkowitym pominięciem obwodów elektronicznych. Jest to dodatkowe zabezpieczenie utrzymania instalacji na ruchu, chcemy jednak podkreślić, że żaden z dostarczanych przez nas od 2002 roku Soft-Startów średniego napięcia nigdy nie miał awarii wymagającej skorzystania z tej możliwości.